„Мојата ќерка не е мртва“ – семејството на Ивана неможе да се помири со судбината


-Сигурни сме дека тоа не е мојата сестра, во шок изјавил Сречко Подрашиќ, братот на младата Ивана чие тело беше пронајдено во напуштена куќа во беградската населба Раковица.

Сречко како и останатите членови во семејството тврдат дека Ивана во секој момент ќе се појави на прагот на семејната куќа.

majka ivana

Семејството на Ивана е обвено во црно. Вчера околу 16 часот во полициската станица пристигнала мајката на Ивана, Нада која не сакала да коментира. Ниту таткото на Ивана не сакал да зборува ниту пак да одговори на прашањата на новинарите само негирал дека тоа е телото на неговата Ивана.

-Скоро 60 години живеам тука. Прв комшија сум со Подрашиќ и никогаш не сме се скарале. Децата се сјајни и пристојни. Ивана никогаш не бегаше од дома. Знам дека одеше во Шабац да им помага на жртвите од поплавите. Но, тоа никако не беше бегство од дома, изјавила Дура Томиќ соседка на семејството Подрашиќ.

На почетокот не се грижев!

Мајката на Ивана, Нада објаснила што точно се случило на 29 јули кога последен пат ја видела својата најмлада ќерка Ивана, пишува Новости.

-Ивана ми кажа дека сака да оди во Земун со друштво. Сакаше да оди на забава за да се опушти. Сопругот беше на работа, а јас и дозволив. И порано знаеше да замине со друштво негде на викенд. Секогаш се враќаше дома и ни се јавуваше кога планира да задоцни. Таа секогаш знаеше дека ние се грижиме за нејзината безбедност, изјавила Нада.

Меѓутоа, овој пат Ивана ниту се јавила ниту се вратила.

-На почетокот не се секирав. Знам што е младост, друштво и забава. Сето ова ми беше нормално за тинејџерски денови. Меѓутоа поминаа 20 дена а таа ниту се јави ниту се врати дома. Ме фати паника, додала таа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1