Татко и син од Прилеп се отруле од печурки – се борат за живот на Токсикологија


Татко и син од Прилеп се борат за живот на Клиниката за токсикологија откако јаделе отровни печурки, дознава zdravstvo24.mk од лекарски извори од клиниката.pechurki--500

Во многу тешка состојба вчера попладне биле примени на одделот за интензивна нега.

Денеска состојбата дополнително им се влошила. Лекарите прават се за да ги спасат. Засега нема информации која отровна печурка ја изеле.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1