Момче легнало пред камион: Само вози, вози преку мене (Видео)


„Тргни се, морам да работам, немам време“- викал возачот на камион под чие возило легна младо момче во Ријека.

kamion-legna

На тоа момчето му одговорило со потресни зборови- „Само вози, вози преку мене, со денови немам ништо јадено. Луѓето не ми даваат да работам. Не ми е гајле, само вози“.

Возачот му купил храна на момчето кое станало и заминало.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1