Момче прегазено пред Зоолошка


Дваесет и седум годишниот Д.Ј. вчера бил итно пренесен во ГОБ „8-ми Септември“ откако во него удрил автомобил.

policija stopНесреќата се случила оклу 21 часот во близина на Зоо Скопје, кога во Д.Ј. кој се движел пеш, удрил автомобил „Фиат“ управуван од 25-годишниот Д.С.

Момчето со тешки повреди е примено во болница, но за среќа се наоѓа надвор од животна опасност.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1