Монструм педофил силувал девојче (6) на плажа и го оставил да искрвари


Шестгодишно девојче од Казахстан се наоѓа во кома и се бори за живот, откако педофил ја киднапирал и силувал. Се претпоставува дека претрпела оштетување на мозокот и срцев удар откако била оставена на плажата да искрвари со смрт.nasilje-pedofil-620x350-80837

Таа по грозоморниот чин е пронајдена и префрлена во болница, а докторите се борат за нејзниот живот, но бараат и помош од странските колеги зошто стравуваат дека состојбата може да и се влоши. Девојчето се наоѓа во длабока кома, откако била киднапирана и нападната додека со бабата била во продавница.

Бабата рекла дека нејзината внука влегувал и излегувала од продавницата кога некој ја зграбил и истрчал. Нејзините роднини веднаш тргнале да ја бараат. Најдена е на плажа во тешка состојба поради силувањето. лекарите сметаат дека девојчето ќе умрела ако не ја пронашле токму тој момент. Нејзиното семејство е покрај неа и се надева дека ќе можат да се спасат.

Докторите велат дека моментално се беспомошни и дека ги повикале колегите од Индија за да им помогнат. Полицијата уапси 32-годишен маж кој во болницата примил помош поради своите ментални проблеми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1