Монструмот кој си ја задави сопругата ќе лежи 30 години во затвор


Иван Миловановиќ од Ниш кој ја задави својата поранешна сопруга Бојана Бачевиќ, ќе  одлежи 30 години затвор.

ubiecbojanaa

Убиството се случи во август минатата година кога во „љубовната соба” во затворот во Ниш ја задави 27-годишната девојка.

За потсетување, тој во затворот одлежуваше казна од три години за продажба на дрога, а кога неговата поранешна сопруга дојде да го посети, ја задави, бидејќи сакала нивната осумгодишна ќеркичка да ја однесе во странство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1