Монструмот од Звездара: до смрт го избодел првиот на кого наишол – Го убил синот на познат српски хирург


Дваесет и осумгодишник е уапсен за убиството на студентот Милош, син на познат српски хирург, пренесува „Курир.рс“.

Убиецот ги вџашил сите со признанието дека го убил Милош оти тој бил првата личност на која наишол.

Уапсениот изјавил дека бил нервозен, лут и бесен бидејќи сфатил колку е несреќен и дека неговиот живот е безвреден, па одлучил да излезе на улица и да убие некого.

Милош убиецот не го познавал, немало никаква врска помеѓу нив, дури ни на социјалните мрежи.

Дваесет и четиригодишниот Милош бил убиен вчера додека се враќал од домот на својата девојка.

Криците на убиениот по нападот, ги слушнала целата зграда.

– Тој беше многу фин и воспитан. Живееше со цимер на првиот кат и имавме впечаток дека се пристојни млади луѓе – изјавиле соседите на убиениот за медиумот.

Недељко Ѓуровиќ од Пожаревац уапсен е само еден ден после стравичното злосторство, а во полицијата го признал убиството на Милош Милеусниќ на Звездара.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1