Силјановска: Колегите и емоциите ме тераат да размислам за кандидатура за претседател на државата


Универзитетската професорка Гордана Силјановска-Давкова размислува дали да се кандидира на претстојните претседателски избори откако триесетина професори, академици и ителектуалци упатија повик пошироката јавност да ја поддржи нејзината кандидатура.

Во изјава за Пресинг ТВ Силјановска вели дека силно ја допрел повикот, но мора да размисли за тоа дали ќе се вклучи во претседателската трка. Иако до сега не се гледала себеси на оваа позиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1