Монструозно: Драган ја отсекол главата на сопругата бидејќи не сакала да живее на село


Драган Стевановиќ (46) од селото Жупањевац на монструозен начин ја убил сопругата Драгана Стевановиќ (42).

Тој на несреќната жена, додека спиела, со месарски нож буквални и ја отсекол главата, по што се обесил во шталата на семејниот имот.dragan-stevanovic-dragana-stevanovic-foto-dragan-ilic-1443479169-750713-13934

-Глетката беше ужасна. Обезглавеното тело на жената лежело на креветот од спалната соба, а покрај него, преку креветот, на жилите висела отсечената глава на Драгана. Во креветот имало локва крв, а на подот огромен касапски нож, велат очевидци.

Трагедијата се случила во семејната куќа на Стевановиќ, во која последните две години Драган живеел со родителите. Имено, тој и Драгана до 2013 година живееле во Јагодина, по што се вратил назад во селото, а таа останала во градот каде работела во Ученичкиот дом. За викенд доаѓала во куќата и му помагала на сопругот, но тој постојано вршел притисок да живеат заедно, па се претпоставува дека нејзиното одбивање го мотивирало да го направи страотното злостроство.dragan-stevanovic-dragana-stevanovic-1443479163-750709

-Драган по враќањето на село постојано вршеше притисок врз Драгана да ја напушти работата и да дојде да живее со него на село. Но таа тоа го одбиваше и остана во Јагодина да живее со синот Војо кој работел на една бензинска пумпа во градот. Затоа веруваме дека ја убил сопругата, зошто друга причина и немаше, велат роднините.

Драган и Драгана зад себе оставија три деца, две ќерки и синот Војо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1