Шешељ влезе во фарма – Кристијан Голубовиќ му призна дека го најмиле да го убие


Воислав Шешељ стигна на фармата во Лисовиќ на општа радост на сите фармери.

Му се израдува Кристијан Голубовиќ, кој низ смеа му откри дека требало да го убие во 1997 година во Батајници. ОВОЈ ЧОВЕК ТРЕБАШЕ ДА ГО УБИЈАМ СО СНАЈПЕР МЕЃУ ОЧИ, БЕВ НАЈМЕН НО …

seselj-610x400

„Дали вие знаете дека мене ме платија да ве скинам во 1997 година во Батајници? Изјави Кристијан.

Шешељ неколку пати го прашал кој го нарачал убиството, а на тоа Голубовиќ одлучи да молчи.

„Кажи му кој го нарача? Аркан?, праша Шешељ, но Кристијан одби да одговори.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1