Орландо Блум вчера бил во Скопје – фотографиран е во познат ресторан


Познатиот холивудски актер Орландо Блум вчера бил во Скопје. Според фотографијата поставена на социјалната мрежа Фејсбук, актерот бил гостин во познат скопски ресторан во центарот на градот.

Денеска јавноста и медиумите беа изненадени од посетата на Блум на бегалскиот камп во Гевгелија, за што немаше никаква најава од него ниту од неговиот тим, а исто така и за посетата на Скопје, а се претпоставува дека причината е хуманитарниот карактер на истата.

Фото - фејсбук профилот на ресторанот Воденица – Мулино

Фото – фејсбук профилот на ресторанот Воденица – Мулино

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1