Морничаво – докторот ја прогласил за мртва, па се разбудила во мртовечница


Еден германски доктор си заработи тужба поради тоа што прогласил 92-годишна пациентка за мртва, а таа по некое време се разбудила во мртовечницата.mrtvacnica

Германското обвинителство вели дека 53-годишниот доктор може да се соочи со затворска казна доколку се докаже дека ова е негова вина.

Тој наводно во март оваа година ја прогласил жената за мртва откако во нејзиниот дом била затекната без пулс и знаци на живот. Истата таа вечер во мртовечницата се слушнал врисок од ладната просторија.

Жената веднаш била хоспитализирана, но по два дена починала од срцев удар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1