МОСТ: Проверете дали ве има на избирачкиот список


Граѓанската асоцијација МОСТ ги повикува граѓаните да проверат дали ги има во избирачкиот список за да можат до 7 март, да се направат корекции во податоците. Од МОСТ, исто така, ја повикаа Државната изборна комисија што е можно побрзо да ги објави и адресите на новите избирачки места за граѓаните навремено да бидат информирани каде треба да гласаат.

-Upload--Vesti-MOST__201310483926

Share Button
Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1