Видео: Повторно се отвори земјата – голтна солитери, куќи, возила…


dupkiДупките кои се отвараат во земјата буквално проголтуваат се во себе и се последица на промена на составот на почвата на одредени подрачја, поплави или поради човечки фактор. Поради големата длабочина овие дупки се наречени “пат до пеколот“.

Последната е во Гватемала со пречник од околу 30 м. Погледнете го видеото

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1