Моторџија во сообраќајна фотосесија – на 26 камери им покажувал среден прст – казна 5.000 евра!


Моторџијата Димитри Саловиќ намерно актвирал дури 26 сообраќајни камери – ги испрвоцирал покажувајќи им среден прст.

Моторџија – синоним за моќ, самостојност, пркосење на стереотипите и досадните стандарди, желба за слобода. Но да се биде бунтовник без причина, навистина нема причина.

Моторџијата Димитри Саловиќ намерно актвирал дури 26 сообраќајни камери – ги испрвоцирал покажувајќи им среден прст.  За ваквата фотосесија ова 17 годишно момче ќе мора да си плати казна од 5.000 евра.

Бил облечен во црно кожено моторџиско одело и замаскирани регистерски таблички, се движел со брзина над 100 километри на час. Полицијата му влегла во трагата предвидувајќи ги неговите следни свртувања и насоки на движење, го фатиле со помош на необележан сообраќаен тим. Освен одземената возачка дозвола и 78 казнени поени, Саловиќ се соочува со нови обвинувања, возел со привремена дозвола, наменета за скутери и мопеди.

Share Button

Tags: , , , , , ,

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1