Мр Бин оди во пензија


Британскиот глумец Rouan Atkinson изјави дека со 57 години и веќе престар за лудории и дека е време Мистер Бин да отиде во пензија.

Нема да има нови продолженија на лудориите на Мр Бин изјавил глумецот за Daily Telegraph’s Review.

Ликот на Мр Бин глумецот го создал додека студирал на Оксфорд а серијата се емитувала од 1990. до 1995., тој беше ѕвездата на анимиринаиот серијал и на два филма „Bean” (1997) и „Mr. Bean’s Holiday” (2007).
Аткинсон се пожали дека поради глупирањето во овие серии неможел да добие сериозни улоги во кариерата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1