Мртов маж најден кај Железничка станица


g_policajci-novaУтрово, патрола на Итната помош пронашла беживотно тело кај скопската Желеничка станица.

Веднаш е пренесено во Клиничкиот центар каде е констатирана смрт. Човекот е идентификуван како 58- годишниот Томислав Златков. Според првичните информации на телото на Златков немало траги на насилоство. Се испитуваат причините за смртта.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1