Мртво тело на маж, два дена, лежело во кругот на велешката болница


policiska-lenta4-640x480Хигиеничари пронашле тело на починатиот велешанец, вчера, додека го собирале сметот во дворот на болницата. Тоа лежело на само неколку метри од капелата во изградба поточно во близина на Дневниот центар за нарко зависници, јави Дума.мк.

Случката веднаш ја пријавиле во полиција. Таму бил направен увид од полициска екипа, истражен судија и јавен обвинител.

Од велешката полиција денеска за порталот ја потврдиле информацијата.

Истрагата ќе треба да ги утврди причините за смртта на велешанецот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1