Му го украле џипот додека пазарел на „Партизанска“ во Скопје


Тртиесет и четири годишен скопјанец останал без својот џип „Форд Куга” кога застанал на булеварот „Партизански одреди”, го оставил да работи и отишол да купи производи во маркет.

Неговото невнимание го искористиле две машки лица кои влегле во џипот и го напуштиле местото на настанот.

Од полцијата соопштија дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и возилото, како и целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1