Му го украле пиштолот додека чекал на скопските Клиники


Во 15 часот вчера во полиција било пријавено дека во Скопје во комплексот„Мајка Тереза“ од страна на непознат сторител била извршена кражба на пиштол марка „Глок 17“ кој му припаѓал на 31-годишниот И.Х.

Имено, додека тој седел во ходникот од болнички објект, сторителот му ја земе ташничката во која бил пиштолот и била оставена на клупата, по што го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1