Му отекла ногата, го болела 4 години, а ова се криело во него (Видео)


Маж од Судан немал поим дека во него има жив паразит кој се разделил на пола и се раширил по стапалото. Кутриот човек отишол на лекар откако ногата му отекла.

Ренгенската снимка на 38-годишниот маж, австралиски емигрант од Судан, открила дека во петата му живеел гвинејски црв, паразит кој го разјадува телото од внатре.parazit-u-nozi-foto-dejli-mejl-1418420000-598488

Докторите заклучилте дека паразитот во стапалото живеел околу 4 години, а пораснал речиси метар во должина. Тој е хируршки отстранет и сега пациентот се опоравува.

Гвинејскиот црв е паразит кој во телото влегува по пат на загадена вода. Парченце се развива во црв кој го копа местото и излегува од телот низ кожа, Тој процес може да трае со години додека не се појават првите проблеми. Не може да се лекува туку мора да се отстрани со операција.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1