Му ставала метадон на бебето во млекото, ја нашле со пресечени вени а бебето во канта за ѓубре


Тања Лакиќ Маша (38) од Белград со метадон го усмртила своето 8 месечно бебенце.151000x0

Во октомври минатата година налозите од вештачење покажале дека несовесната мајка на своето дете подолго време му ставала метадон во млекото и чајот.

Овој страшен чин е откриен кога полицијата влегла во нејзиниот стан, на Јужниот булевар во Белград и во него е затекната Тања со пресечени вени, а безживотно тело на бебенцето фрлено во канта за ѓубре.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1