Му здосадило од женски сапуни – направил сапун со мирис на пари, пиво, вино… (Фото)


article-2273872-175B4798000005DC-1000_306x348На човеков му здосадило што има само ,,женски,, сапуни што мирисаат на цветчиња и парфеми.

Истражувал дали постои ,,машки,,сапун и видел дека нема.

,, ми здосади од лаванда, ванила, кокос… – аман од тие мириси, јас сум машко сакам нешто јако,, изјавил Adam Anderson

Тој креирал цела палета на машки сапуни. Изборот е со мирис на пиво, сланина, земја, мирис на пари, на трева итн итн

користел познат рецепт за правење сапун но како дошол до интезивниот мирис на виното и парите е тајна која не ја открива. палетата машки сапуни веќе е подготвена за продажба и изумителот очекува бум – ако ништо друго за инат на жените и нивните ,,миризливи, сапунчиња, вели Адам. 🙂

article-2273872-175B4A51000005DC-568_306x348article-2273872-175B4A63000005DC-198_306x348

article-2273872-175B47DF000005DC-241_306x345 article-2273872-175B4BDA000005DC-31_306x348

article-2273872-175B4564000005DC-722_306x348article-2273872-175B4A16000005DC-75_306x348

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1