Ова е тренерот што беше распарчен од тигар на престава (Фото/Видео)


На фотографиите е 35-годишниот тренер Александер Криспин, дресер во мексикански циркус. Александер кој е американец работел за циркусот, а почина откако бенгалски тигар го растргна среде настап во главниот град на Мексико.

article-2273756-175D1E6C000005DC-785_636x383Според информациите тој долго време го дресирал токму овој тигар кој му бил и миленик. Претходно немало никакви инциденти и тигарот одлично реагирал на тренингот од Александер – се до кобната ноќ.

При изведување на точката, пред преполна сала со публика тигарот одеднаш скокна врз дресерот и го собори на земја.

Го гхризнал за вратот – повреда поради која тренерот починал само неколку минути подоцна – На следниот ЛИНК повеќе информации како и видеото од нападот. 

article-2273756-175CE798000005DC-997_634x424

article-2273756-175D1158000005DC-519_634x402

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1