Мурињо ќе ги гледа нашите фудбалери како играат со Хрватска – долета во Загреб


 

Jose Mourinho попладнево стигнал во Загред и ќе го проследи квалификацискиот натпревар меѓу Македонија и Хрватска

Португалскиот експерт околу 12 часот со приватен авион слетал на Плесо. Ги посетил хрватските репрезентативци и им посакал среќа на вечерашниот натпревар со Македонија.

Натпреварот ќе го проследи од максимирската ложа заедно со Давор Шукер и Дамир Врбановиќ. Хрватските медиуми пишуваат дека сигурно со големо внимание ќе го гледа настапот на Лука Модриќ.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1