Tag Archives: naprevar

Фото: Европско првенство – Најдолги мустаќи

  Повеќе од 100 кандидати беа дел од Европското првенство во најинтересни, најдолги и најдобро негувани мустаќи и бради.

______________________________________________________________________________________________________

Мурињо ќе ги гледа нашите фудбалери како играат со Хрватска – долета во Загреб

  Jose Mourinho попладнево стигнал во Загред и ќе го проследи квалификацискиот натпревар меѓу Македонија и Хрватска

______________________________________________________________________________________________________

Видео: БРАВО – Струмичанец победи на меѓународен натпревар за програмирање на Mozilla

Струмичанецот Ване Стојков победи на меѓународниот натпревар за програмирање „No JavaScript Challenge“, во организација на Mozilla Hacks.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1