Видео: БРАВО – Струмичанец победи на меѓународен натпревар за програмирање на Mozilla


Струмичанецот Ване Стојков победи на меѓународниот натпревар за програмирање „No JavaScript Challenge“, во организација на Mozilla Hacks.

Неговата демо-игра е направена без да се користи JavaScript, и е избрана за најуспешна меѓу 70-те варијации кои ги испратија програмерите од цел свет.

-Честитки за победниците и за сите учесници за овој највозбудлив натпревар досега – изјави организаторот на натпреварот, Џон Карахалис.

Карахалис задоволно додава дека сите завршиле одлична работа, и го заслужуваат најдоброто.

Извор: ТВ Вис

Tags: , , , ,

Александар Младеновски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1