Крадец се офајдил во Скопје – успеал да ги обие сефовите во стан


Околу 70.000 евра вкупно успеал да украде крадец од стан во Скопје.

Крадецот во станот провалил во периодот од 26 до 03 август, кога сопственикот бил во Белгија. Станот е на ул. „Павле Илиќ“, а крадецот влегол користејќи соодветен алат за провалување на вратата. 25 годишниот сопственик имал привремен престој бо Белгија и кога се вратил затекнал растурен стан, отворени сефови, а вредните работи никаде ги немало. Пријавил во полиција дека украдени му се 23.800 евра од двата сефа, златен накит, рачен часовник и мобилен телефон. Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1