Tag Archives: stan

Крадец се офајдил во Скопје – успеал да ги обие сефовите во стан

Околу 70.000 евра вкупно успеал да украде крадец од стан во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Цените на становите во Скопје ќе паѓаат

Цената на становите во Скопје оваа година се намали за 2%  а според познавачите цените уште ќе одат надолу.

______________________________________________________________________________________________________

Изгорел станот на директорот на Канал 5 Иван Мирчевски?

,,Станот во кој живее новинарот и поранешен директор на Kанал 5, Иван Мирчевски бил опожарен во петокот попладне. Голем дел од покуќнината изгорела,, ова го објави порталот Либертас кој се повика на информација од противпожарната бригада.

______________________________________________________________________________________________________

Тијана има стан во Атина

Поп пејачката Тијана Дапчевиќ речиси целиот јуни го мина во релаксирачки одмор на Халкидики, заедно со сопругот Милан и синот Вук , и повторно во август семејството ќе патува во Грција, конкретно во Атина.

______________________________________________________________________________________________________

Летна сезона ! Плоден рај за туристичките агенции, но и за арамиите!

Летните месеци – со нетрпение очекувана сезона за одмор по напорната година, тријат раце туристичките работници, но и секој арамија чија потесна специјалност се празните домови. Јуни, јули и август, интервенциите на агенциите за обезбедување на имот се зголемуваат речиси за двојно повеќе во однос на останатиот период од годината.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1