Тијана има стан во АтинаПоп пејачката Тијана Дапчевиќ речиси целиот јуни го мина во релаксирачки одмор на Халкидики, заедно со сопругот Милан и синот Вук , и повторно во август семејството ќе патува во Грција, конкретно во Атина.

Сепак, убавите плажи, кристалното море и гостопримливоста на домаќинот не се единствената причина за нивниот чест престој во таа земја.

Тијана и Милан во грчкиот главен град имаат стан, кој им е подарок од кумот, по повод десет години од бракот.

“Нашиот венчан кум е грк и се занимава со градежништво, па реши за нашата десетгодишнина да ни подари стан” – изјавила Тијана Дапчевиќ за српски СвеТ Плус и додала:

“Милан и јас се замавме пред 11 години, а се забавувавме една година претходно. Апартманот се наоѓа во близина на центарот на Атина и се наоѓа на околу половина час од морето. Во август, планира да потроши две недели таму, не можејќи да остане повеќе затоа што во септември ќе го објави новиот сингл  и има работа”.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1