МВР: Четири инциденти на гласачките места


Релативно мирен референдумски ден, со неколку инциденти на гласачките места.

Најсериозниот се случи пред основното училиште Лазо Ангеловски во Ново Лисиче, каде момче вознемирувало гласачи, а потоа и физички нападнало полицајци.

На ова гласачко место кое се наоѓа во општина Аеродром 22-годишно момче приведено, откако нападнало полицајци

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1