МВР потврди-во Кондово се пукало од повеќе пиштоли


На 24.10.2014 година околу 17,00 часот било пријавено дека во с.Кондово-Скопје, во чајџилница дошло до меѓусебна престрелка помеѓу лицата Ј.Ј. и З.Ј. од една страна и Ќ.Н. и К.Н. од друга страна, при што се испукани повеќе куршуми од огнено оружје-пиштоли при што четири лица се здобиле со повреди.pistol sredna

 

Три лица Ј.Ј.,Ќ.Н. и М.М.се пренесени во Ургентен центар-Скопје каде кај едено лице се констатирани тешки телесни повреди, додека пак кај другите двајца телесни повреди. З.Ј. е пренесен во ГОБ “8-ми септември” каде му е контатирана тешка телесна повреда. Веднаш по добиената пријава излезено е на местото на настанот извршен е увид при што биле подигнати повеќе докази. По целосно расчистување и документирање на настанот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1