Прегазена 32 годишна кумановка – возачот со странски таблички што ја удрил избегал!


Триесет и двегодишната Марија Н. починала вчера откако била прегазена од возило со странски таблички на автопатот Куманово-Табановце.soobrakajkaa-500

Засега непознатиот возач со странски таблички удрил во Марија од Куманово и по незгодата го напуштил лице местото.

Од здобиените повреди Марија починала на самото место.

Возилото е идентификувано и истото сеуште се наоѓа на територија на Македонија. СВР Куманово работи на пронаоѓање на возачот и возилото. Телото нa починатата е дадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1