МВР со детали за убиството во Ѓорче


Мртов маж на улица вечерва е пријавен во скопската населба Ѓорче.

Според првичните информации на Министерството за внатрешни работи случајот бил пријавен вечерва околу 21:40 часот. Телото е најдено на улицата Шарпланинска, како лежи без знаци на живот и до него возило „Пасат“ со скопски регистерски таблички, за кое подоцна е утврдено дела е сопственост на Д.Н. (65).

Засега не е познат идентитетот на лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1