МВР за вчерашната трагедија во која загинаа шест лица


zaginati6licaВо текот на вчерашниот ден околу 16.45 часот на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка кај м.в„Смиљчиште“, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „БМВ“ со скопски регистарски ознаки управувано од Љупчо Л.(39) од Скопје, со сопатници Елена К.(33) од Пробиштип, Петар Л.(6) и Јована Л.(4) и автомобил „Пасат“ со кумановски регистарски ознаки управувано од Ласте Ј.(50) и неговиот сопатник Владимир Б.(55) двајцата од Куманово.

Од силината на ударот опожарени биле двете возила, а на лице место починати се сите шест лица, стои во полицискиот билтен.

Лошите временски услови и влажниот коловоз се причината за вчерашната трагична сообраќајна несреќа. БМВ-то прво ја изгубило контролата на движење по што се судрило со „пасатот“.

ВИДЕО: СТРАОТНАТА ГЛЕТКА ОД СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА ЗАГИНАА 6 ЛИЦА ОД КОИ 2 ДЕЦА
ФОТО: ИДЕНТИФИКУВАНИ ЖРТВИТЕ ВО ТРАГИЧНАТА СООБРАЌАЈКА КАЈ КУМАНОВО
4 И 6 ГОДИШНИ ДЕЧИЊА МЕЃУ 6-ТЕ ЗАГИНАТИ ВО ТРАГЕДИЈАТА КАЈ КУМАНОВО
ЗАГИНА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД СКОПЈЕ- МАЈКА, ТАТКО И 2 ДЕЦА ИЗГОРЕЛЕ ВО СООБРАЌАЈКАТА
ПОЛИЦАЕЦ МЕЃУ 6-ТЕ ЗАГИНАТИ ВО ТРАГЕДИЈАТА КАЈ КУМАНОВО
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1