Фото: Идентификувани жртвите во трагичната сообраќајка кај Куманово


Полицијата го утврдила идентитетот на шесте жртви во тешката несреќа кај Куманово.

nesrekja kumanvo policija3Со „пасатот” со кумановски таблички управувал полицаецот Л.Ј. (50) од Куманово. Неговиот сопатник кој исто така настрадал во несреќата е 58-годишниот В.Б.

Во сообраќајката настрадале и 4 годишниот Ј.Л. и 6 годишниот П.Л, како и нивниот татко, 39 годишниот Љупчо Л. и неговата сопруга, сите од Скопје.

Полицијата е се уште на терен и работи на нивно извлекување.

Наскоро се очекуваат повеќе детали.

Фото – Прес 24

nesrekja kumanvo policija3

nesrekja kumanvo policija1

nesrekja kumanvo policija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1