Видео: Страотната глетка од сообраќајката во која загинаа 6 лица од кои 2 деца


nesrekja kumanvo policija1

Загинаа 6 лица – меѓу кои цело семејство со две дечиња на возраст од 4 и 6 годинки.

Со „пасатот” со кумановски таблички управувал полицаецот Л.Ј. (50) од Куманово. Неговиот сопатник кој исто така настрадал во несреќата е 58-годишниот В.Б.

Во сообраќајката настрадале и 4 годишниот Ј.Л. и 6 годишниот П.Л, како и нивниот татко, 39 годишниот Љупчо Л. и неговата сопруга, сите од Скопје.

ФОТО: ИДЕНТИФИКУВАНИ ЖРТВИТЕ ВО ТРАГИЧНАТА СООБРАЌАЈКА КАЈ КУМАНОВО
4 И 6 ГОДИШНИ ДЕЧИЊА МЕЃУ 6-ТЕ ЗАГИНАТИ ВО ТРАГЕДИЈАТА КАЈ КУМАНОВО
ЗАГИНА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД СКОПЈЕ- МАЈКА, ТАТКО И 2 ДЕЦА ИЗГОРЕЛЕ ВО СООБРАЌАЈКАТА
ПОЛИЦАЕЦ МЕЃУ 6-ТЕ ЗАГИНАТИ ВО ТРАГЕДИЈАТА КАЈ КУМАНОВО

Видео – Глеј ТВ /Kanal5/ МТВ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1