На 20 метри од градска болница го згазила кола – 30 мин чекал брза помош (Фото)


Прегазен човек речи си половина час лежел на раскрсницата пред Градска болница спроти Зелениот пазар во центарот на Скопје. Како што тврдат очевидци за Press24 Кои и ги испратиле овие фотографии, човекот беспомошно чекал Брза Помош повеќе од половина час иако болницата е на само 20 метри од него. За среќа човекот ја преживеал несреќата во која бил прегазен од таксист.
За случајот се уште нема официјална потврда од МВР.

Фото – Прес 24

pregazen

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1