Маж на 66 години отишол на лекар за подуен стомак – дознал дека е всушност жена


pacient

Еден 66 годишен човек кој цел живот живеел дека е маж, се шокирал кога после една посета на лекар во Хонгконг поради подуен стомак, дознал дека е жена.

Лекарите сфатиле дека пациентот е женско затоа што откриле дека причина за подуеноста на стомакот е токму циста на јајниците- пренесува АФП.

-Да не беа големите цисти на јајникот, можеби никогап немаше да дознаеме за ова- навел еден од лекарите.

Пациентот е висок 1,37 сантиметри, растел како сираче, нема теститси а престанал да расте после пубертетот.

kwonwah

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1