На 53 години скопскиот кафанџија Томче стана татко на тројка


Томче Корнер, познатиот скопски кафанџија, на возраст од 53 години пред една недела стана татко на тројка.

Неговата партнерка Билјана (35), во седмиот месец од бременост се породи со Милан, Никола и Зои.

Foto- Kurir

Foto- Kurir

Бебињата се родени на полноќ со царски рез и сите се добри.

Низ скопските кафеани и кафулиња наголемо кружи муабетот дека Томче Корнер станал татко и оти, конечно, се најде некој да го смири, затоа што со децении неговото име е врзано за скопскиот ноќен живот.

Повеќе во Вест.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1