На Богородица се чека со часови – Македонија се враќа дома


graNICA guzvaНа граничниот премин Богородица возилата чекаат од 30 до 60 минути за влез во државата информираат од АМСМ. Големи колони возила има и на грчката страна каде чекањето надминува и еден час.

Според прес 24 за да го поминете граничниот премин, потребни се најмалку 2 часа.  На останатите гранични премини нема подолготрајни задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Press24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1