Жена скокна од карпа, обид за самоубиство кај Канео


Средовечна жена доцна попладнево се обидела да се самоубие со скокање од една од карпите  кај Канео jaви порталот Lihnid.com

kaneoЖената успеала да скокне од карпата, но луѓето кои биле во кајчињата под карпата веднаш реагирале, ја извадиле од езерото навреме затоа што давала знаци на живот. Веднаш потоа таа итно била префрлена во Општата болница во Охрид.

Засега не се знае тежината на повредите на жената што скокнала од карпата, но постои надеж дека таа ќе преживее.

Ова не е прв случај во кој жена секаше да си го одземе животот кај Канео. Последниот случај беше на 15 март кога три храбри охриѓани успеаја да спасат жена која се обиде да се самоубие скокајќи од карпа кај Лабино.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1