На германските војници им растат гради


german soldierВоен извештај објавен во германско научно списание за медицина покажува дека голем број од германските војници страдаат од една многу необична состојба, односно почнале да им растат гради. заклучено било дека тоа се случило поради една воена вежба која всушност дирекно ја стимулира млечната жлезда.


Раководителот на Одделот за пластична хирургија во воената болница во Берлин, Бјорн Крапол, вели дека причината за растот на градите е постојаното удирање со пушка во областа на градниот кош, кој ја стимулира секрецијата на хормони и ефектот таканаречен една дојка.

Најмалку 35 војници се погодени од оваа болест, а во најблиска иднина поради неа ќе се направат промени во вежбата што ја предизвикала.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1