На Лајза Минели и преостануваат три месеци живот


Познатата американска пејачка и актерка Лајза Минели (70) навистина имала трагичен живот. Со години се борела со зависностите од дрога и алкохол, а покрај сето тоа ја следеле и бројни здравствени проблеми.

Добро упатен извор за порталот „Радар онлајн“ изјавил дека легендарната пејачка и Оскаровка им се вратила на старите навики. Исто така, наводно го продала својот луксузен стан во Њујорк и сега живее во изнајмена куќа во Лос Анџелес и дека ја контролираат нејзините асистенти.liza-minnelli-7

Последна во низата бројни драми околу Минели се случувала кога таа ја снимила бизарната порака во која таа звучи како засекогаш да се простува од своите пријатели.

– Без вас не би била она што сум. Исто така, се сетив нa онаа силна добрина и поддршка која ми ја пружавте. Ви благодарам на сите. никогаш нема да ве заборавам – стои во пораката која е објавена непосредно по нејзиниот роденден на 12 март.

– Ме полазија морници додека ја слушав – изјавил изворот и додал дека многумина се загрижени за пејачката и сметаат дека и останале уште три месеци живот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1