На мртвото тело на манекенката го истетовирал својот роденден – во затворот сакале да го линчуваат


И ги кршел прст по прст, а потоа на мртвото тело го напишал својот роденден и името, таткото на убиената манекенка од Нови Сад вели би сакал да е во затворот, за да му го уништи животот.

-Најголема желба ми е да бидам во иста затворска ќелија со скотот кој ја уби ќерка ми. Тоа го сакам повеќе од се на светот,за да му покажам како се поминува во затвор, вели таткото на убиената манекенка од Нови Сад,Владислава Червенко.

Инаку Дарјан е итно префрлен од затворот во болница бидејќи затворениците сакале да го личуваат, а стражарите го откриле нивниот план, па за да го спасат го преместиле во болница. Тој сега е на седативи и терапија за шеќерот.

-Требаше да го остават во келија, таму да умре. Не треба на таков човек да му се пружи помош,вели огорчениот татко.

Тој е разведен од нејзината мајка и вели дека незнае што се случувало со неговата ќерка.

-Ништо не знаев. Таа се плашела за животот на својата мајка и сетра па ништо не кажувала. Оваа трагедија нека биде поука за другите родители, додава таткото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1