На островот има езеро во кое има остров во кој има езеро во кое има остров (Видео/Фото)


На островот Лузон се наоѓа езеро Taal во кое е сместен островот Taal. Во централниот дел се наоѓа Кратерско езеро на кој пак има островче Вулканска точка.

Звучи комплицирано, но погледот на фотографиите ќе ги тргне сите сомнежи …

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1