На плоштадот „Македонија“ наместо Шпански скали ќе се гради хотел во барокен стил (ФОТО)


Нема да се градат Шпанските скали, ама на таа парцела ќе никне уште еден хотел.

Град Скопје донесе одлука за ослободување на инвеститорот „Амадеус девелопмент ДООЕЛ“ од 50 отсто од надоместок за уредување на градежно земјиште за изградба на „две комерцијални и деловни намени со хотел според ДУП – Мал ринг“.

Хотелот ќе биде висок 16 метри (приземје и три ката).

hotel plostad hotel plostad 2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1