На што се сведе светот – клубови за деца – пијани деца, дрога и секс во Русија (Фото)


Скандалозно во Русија, ги искористиле дупките во законот што дозволуваат деца да пијат алкохол, да имаат сексуален однос (во Русија од 14 години е легално да имаш сексуален однос) и ја искористиле невиноста на децата да прават пари.

Како? Па паметните отвориле ноќен клуб за деца, нема забрани за години, нема забрана за алкохол и цигари, нема забрана за секс и нема забрана за дрога.

На следните слики ќе видите дека и деца со едноцифрен број на години се буквално „КАМЕН“ пијани, ќе видите малолетници во пози од кој би се засрамиле и порно ѕвездите, ќе видите недолично однесување и што уште не.

Кога веќе јасно се гледа дека родителите ги испуштиле децата од раце, се поставува прашањето, КАДЕ Е ДРЖАВАТА ДА ПОМОГНЕ? Дали државата ќе дозволи некој да се збогатува на сметка на детската невиност и уништувањето на идните генерации?

Додека некои возат Ферариња и Ролс Ројсеви направени од пари од деца, целиот свет губи генерации и генерации а детски насмевки и невиност.

Најмногу загрижува фактот што отварањето на ваквите клубови станува тренд во светот, па само прашање на време е кога ќе видиме такво нешто и тука.

Благоја Гроздановски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1