На трагедијата и нема крај: По таткото и синот замина во смрт


12-годишното момче кое загина откако на него падна гол во училишен двор го зави своето семејство во црно. За жал, ова не е единствената трагедија која го снашла семејството Стефановиќ.decak-gol-smrt-1412462847-578402

 

Како што пишува српскиот Курир, момчето како и секој ден излегло надвор да си игра со другарчињата. Додека играле, тој го фатил голот, а тој паднал врз него и му ја повредил главата. Момчето беше веднаш пренесено во болница, но за жал и покрај напорите лекарите не успејаа да го спасат.

Пред пет години, и таткото на несреќното момченце загинал во страотна несреќа. Тој го загубил животот во страшна сообраќајна несреќа.

Втората трагедија ја скрши од болка мајката на малото момче. Таа не сака да зборува со никого и не е способна да се грижи сама за себе.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1