На ургентен во Скопје се бори за живот прободено момче од Виница


Утрово околу 04,20 часот во Полициската станица во Виница од тамошниот Медицински центар било пријавено дека кај нив за укажување на лекарска помош бил донесен М.А. (24) од Виница со повреда (убодна рана) од остар предмет во пределот на стомакот.kliniki- brza pomos urgenten

Со возило на итна медицинска помош повредениот бил пренесен во Медицинскиот центар -Кочани, од каде по укажаната лекарска помош е префрлен во Клиничкиот Центар -Штип, но поради сериозноста на повредите бил пренесен во Ургентниот Центар-Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1